Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Tifozët e Arsenalit të çmendur pas Xhakës, "ushtari" që nuk lë askënd në baltë...

Tifozët e Arsenalit të çmendur pas Xhakës,

Arsenali u largua me kokën lart nga derbi i Londrës Veriore, pas një fitoreje 2-0 ndaj rivalëve Spurs në stadiumin Tottenham Hotspur.

Një gabim i Hugo Lloris i dha mundësinë Arsenalit të kalonte në epërsi në pjesën e parë, përpara se Martin Odegaard të dyfishonte avantazhin e tyre përpara mbylljes së 45 minutave të para, ndërkohë Spurs ishin të paaftë për t'u rikthyer.

Arsenali kaloi tetë pikë në krye të tabelës së Premier League përpara kampionëve në fuqi të Manchester City, i cili humbi ndaj Manchester United të shtunën.

Por gjërat u shëmtuan pas derbit të Londrës veriore, kur tifozi i Tottenhamit, Joseph Watts, i cili që atëherë është akuzuar për sulm, goditi Aaron Ramsdale të Arsenalit.

I gjithë ky tension shpërtheu pas bilbilit të fundit dhe të dy grupet e lojtarëve u angazhuan në një konfrontim të ashpër, me anëtarët e stafit që përpiqeshin të qetësonin situatën.

Që atëherë janë shfaqur pamjet të Xhakës duke marshuar përsëri në skenat kaotike për të ndihmuar shokun e skuadrës Tierney.

Rikthimi i Xhaka për të mbrojtur Tierney nga shtyrjet, shoqërohet nga këndi i jashtëzakonshëm i trajnerit të Arsenalit, Mikel Arteta, i cili po përpiqet pas tij.

“Pra, kjo është arsyeja pse Xhaka vrapoi me shpejtësi drejt lojtarëve të [Spurs]”, shkroi një tifoz në Twitter.

Dikush tjetër shtoi: “Granit Xhaka është lloji i ushtarit që nuk lë askënd pas [dhe] dashuria te Arsenali është e pamasë respekte edhe për Mikel Arteta.”

Një përdorues i tretë i Twitter shkroi: "Unë nuk do ta zëvendësoja Xhakën me askënd në ligë tani."

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore