Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Thuajse e kryer/ Juventus do të ketë dhuratën e madhe në sulm!

Thuajse e kryer/  Juventus do të ketë dhuratën e madhe në

Juventus dhe Angel Di Maria po afrohen gjithnjë e më shumë. “Po”-ja e argjentinasit pritet te vije se shpejti sipas Gazzetta dello Sport dhe gazetares Fabiana Della Valle. Për të përforcuar optimizmin janë sinjalet e marra nga Continassa pas kontakteve të reja me Fideo dhe agjentet e tij.

Marrëveshja nuk është ende në përfundim, dhe ka ende një rrezik (Barcelona nuk është tërhequr nga gara), por afër Di Maria diçka ka ndryshuar në orët e fundit. Askush nuk është i pabalancuar për kohën e nënshkrimit, por tashmë ish-PSG-ja përshkruhet më i bindur nga mundësia për të hipur në trenin e Juventusit.

Argumentet e Fideos vazhdojnë, por diçka ka ndryshuar. Edhe pse Juventusi nuk u dorëzua asnjëherë, gjithashtu i gatshëm të kishte tepricë durimi për të arritur në vijën e finishit me 34-vjeçarin e liruar nga ari, ditët e fundit temperatura ishte ftohur pak pranë Di Marias.

Por duke demonstruar se merkato mund të ndryshojë nga një ditë në tjetrën, pozicioni i Juventus tani duket shumë më i fortë dhe më solid. Ende nuk mjafton për tymin e bardhë, por ndërkohë është një hap i mirë përpara.

Tjetra mund të jetë vendimtare. Pavarësisht nëse duhen 24-48 orë ose 3-4 ditë të tjera, përparësia e klubit të Juventusit është të përfundojë enigmën e ndërlikuar që filloi më shumë se dy muaj më parë.

Kontrata ka pak kohë qe eshte gati: marrëveshje për një sezon me pagë neto 7 milionë euro plus bonuse. Pikërisht ashtu siç ka kërkuar Di Maria i cili nga vera e vitit 2023 synon të kthehet në Argjentinë për të përfunduar karrierën në atë Rosario Central që aktualisht drejtohet nga ish-lojtari i Juventusit, Carlitos Tevez.

Dhe topi i fundit europian, pas aventurave në Portugali (Benfica), Spanjë (Real Madrid), Angli (Manchester United) dhe Francë (PSG), duhet të jetë në Itali dhe me Juventusin. Tundimi i Barcelonës mbetet. Por problemet financiare  po e bindin Angel se është e rrezikshme të presësh pasi Kessie dhe Christensen, të liruar dhe të akorduar me Barcelonën prej muajsh, nuk janë zyrtarizuar ende nga pjesët e Camp Nou.

Di Maria dëshiron të shmangë radhën dhe mbi të gjitha nuk ka ndërmend ta nisë me vonesë sezonin para-sezonal pikërisht sepse synimi i tij i parë është të arrijë në formë dhe të lançohet në Botërorin e Katarit në nëntor/dhjetor.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore