Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ter Stegen fantastik/ Barcelona mposht Sociedadin dhe kalon në finale të Superkupës (VIDEO)

Ter Stegen fantastik/ Barcelona mposht Sociedadin dhe kalon në finale

Barcelona ka fituar vetëm pas penalltive ndaj Real Sociedadit me rezultatin (3-2) në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, pasi ndeshja e rregullt dhe përfundoi baraz 1-1.   

Katalanasit kanë marrë një fitore pas ekzekutimit të penalltive për të siguruar kalimin në finalen e madhe të Superkupës së Spanjës.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi Barcelonës, e cila arriti të gjejë golin e vetëm në këtë pjesë.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 39-të dhe ishte Frenkie de Jong, i cili shënoi për 0-1 pas asistimit të Antoine Griezmann.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e barabartë, por kësaj radhe të saktë ishin vetëm vendasit që gjeten golin.

Goli i vetëm në ketë pjesë erdhi në minutën e 51-të dhe ishte Mikel Oyarzabal, i cili shënoi për 1-1 dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në shtesë.

Në penallti më të saktë ishin lojtarët e Ronald Koeman, të cilët fituan me rezultat 3-2 dhe siguruan finalen, falë edhe dy pritjeve nga portieri Marc-Andre Ter Stegen. 

Në finale, Barcelona do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Athletic Bilbao-Real Madrid.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore