Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Të kujdesemi për shëndetin"/ Ronaldo: Feja dhe kultura nuk kanë rëndësi

"Të kujdesemi për shëndetin"/ Ronaldo: Feja dhe kultura

I jashtëzakonshëm në fushë, edukator jashtë saj. C.Ronaldo i pranishëm në një auditor në Dubai, foli për rëndësinë e shëndetit, si të kujdesemi për të: “Siç dhe ju e dini, unë kam katër fëmijë, pres dhe dy të tjerë. Shëndeti është gjëja më e rëndësishme në jetë, duhet të kujdesemi për trupin tonë, duhet të kujdesemi edhe për anën mentale, shpirtërore.

Kultura dhe feja kanë pak rëndësi, pasi të gjithë jemi njëlloj. Duhet ti mësojmë fëmijët tanë të kujdesen për veten e tyre, për trupin e tyre, të ushqehen mirë, të flenë mirë dhe të dëgjojnë këshillat e familjarëve.

Teknologjia mund të na ndihmojë, brezi i sotëm është një hap përpara, por duhet të dimë si ta shfrytëzojmë”, theksoi ndër të tjera Ronaldo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore