Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Të gjithë me gojën mbyllur/ Për çfarë e kërcënoi FIFA Gjermaninë që detyroi lojtarët të pozonin kështu

Të gjithë me gojën mbyllur/ Për çfarë e

Përpara fillimit të ndeshjes këtë pasdite, lojtarët e Gjermanisë mbuluan gojën në foton e ekipit të tyre në një protestë të dukshme për lirinë e fjalës.

Kjo vjen pasi një numër i shoqatave evropiane të futbollit u kërcënuan me sanksione të FIFA-s nëse mbanin shiritin ‘OneLove’ gjatë Kupës së Botës.

Federata e Futbollit e Gjermanisë më vonë shkroi në Twitter për gjestin, duke thënë: “Me shiritin e kapitenit tonë, ne donim të jepnim një shembull për vlerat që jetojmë në ekipin kombëtar, diversitetin dhe respektin reciprok.

“Bëhuni me zë të lartë së bashku me kombet e tjera. Kjo nuk ka të bëjë me një mesazh politik, të drejtat e njeriut janë të panegociueshme. Kjo duhet të jetë e vetëkuptueshme. Por fatkeqësisht ende nuk është. Prandaj ky mesazh është kaq i rëndësishëm për ne.

Të na ndalosh nga fasha është si të na ndalosh gojën. Qëndrimi ynë qëndron.”

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore