Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Të gjithë kundër Messit! “Bild” e konsideron skandal vendimin për “Topin e Artë”

Të gjithë kundër Messit!  “Bild” e konsideron skandal

FUTBOLL- Të gjithë kundër Messit!

Kësaj rradher ka qenë tabloidi gjerman “Bild” I cili nëpërmjet një shkrimi ka reaguar ashpër pas vendimit për t’i dhënë Leo Messi “Topin e Artë 2021”.

Bild e ka konsideruar këtë gjë si skandal, teksa yllin e Bajernit Robert Leëandoëski e ka quajtur të mashtruar.

Mefushori i Real Madridit Toni Kros tha se argjentinasi këtë vit nuk e meritonte çmimin prestigjioz edhe pse bashkë me CR7 kanë qenë futbollistët e dekadës.

Ikona e Realit, Iker Casillas tha se pas vendimit të “France Football”, ai tani e ka të vështirë që të mendojë në korrektësinë e çmimeve në futboll.

Ndërsa legjenda braziliane e futbollit, Pele uroi argjentinasin për suksesin e radhës. Ai tha se ky është vlerësimi i duhur për një talent unik si Messi.

Duket se ceremonia e “Topit të Artë” këtë vit ka shkaktuar debate të shumta në rrjet duke bërë të reagojnë kështu jo vetëm yjet e futbollit por edhe personazhe të tjerë të cilët nuk kanë lidhje me tëp or I bashkon dëshira dhe pasioni për këtë sport./Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore