Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Sylvinho nuk vjen vetëm! Zbulohen ndryshimet në stafin e Kombëtares, një ish-lojtar i Brazilit "zbarkon" në Tiranë

Sylvinho nuk vjen vetëm! Zbulohen ndryshimet në stafin e

Sylvinho do të prezantohet ditën e hënë si trajneri i ri i kombëtares së futbollit të Shqipërisë.

FSHF ka njoftuar ditët e para të janarit se marrëveshja me trajnerin brazilian është arritur, ndërsa mësohet se tekniku 48-vjeçar do të nënshkruajë një kontratë 18 mujore me FSHF-në, ku si objektiv të vetëm ka kualifikimin në fazën finale të Euro 2024.

Ish-mbrojtësi i Manchester City, Pablo Zabaleta dhe ish-lojtari brazilian Doriva, janë konfirmuar si ndihmësit e tij, teksa në ditët në vazhdim priten të zbulohen emra të tjerë që do i bashkohen.

Ndeshja e parë zyrtare e Shqipërisë në kualifikueset e kampionatit evropian do të jetë ndaj Polonisë në mars, por Sylvinho do të ketë mundësinë të njohë skuadrën e tij në një ndeshje miqësore përpara sfidës me polakët.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore