Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja çfarë shkruajnë (FOTO)

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, po shqetëson Serbinë me super makinën e tij.  Anëtari i Kombëtares së Zvicrës dhe i kampionit në fuqi të Anglisë, Liverpooli, para pak ditëve u pa me një makinë fantastike, saqë tani disa media serbe janë të shqetësuar, madje e quajnë Shaqir provokatori!  

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

“Provokator Shaqiri me një makinë të re. Lamborghini në një koleksion me vlerë më shumë se një milion euro”, është titulli i medias serbe “Kurir”.

“Futbollisti zviceran Xherdan Shaqiri është një koleksionist i shkëlqyeshëm i makinave luksoze, dhe gjithçka filloi kur ai u transferua në Bayern.

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Mediat zvicerane shkruajnë se Shaqiri ka dy Rolls-Royce Rates në koleksionin e tij bardhë e zi dhe secila mbi 280 mijë euro dhe se ai ka shpenzuar më shumë se 1.2 milion euro për makina deri më tani.

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Ekziston edhe Bentley Continental (190 mijë euro), i cili zakonisht pëlqen të ngasë rreth Liverpoolit, Mercedes G-vagon, i cili është pak më i lirë (rreth 150 mijë), ndërsa ka edhe dy Volksëagens - Tuareg (56 mijë euro) dhe Arteon (45). Ndërkohë, Shaqiri i dhuroi vetes së fundmi një Lamborghini tjetër.

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

“Ai ka shkuar në grumbullimin e ekipit kombëtar me një Urus të zi,  me vlerë rreth 230 mijë euro”, shkruan media serbe.

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Super makina e Xherdan Shaqirit shqetëson mediat serbe, ja

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore