Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Stuhia e dëborës në Madrid mbyll aeroportin, shtyhet ndeshja Atletico Madrid -Athletic Bilbao

Stuhia e dëborës në Madrid mbyll aeroportin, shtyhet ndeshja

Ndeshja në shtëpi e Atletico Madrid kundër Athletic Bilbao është shtyrë për shkak të stuhisë Filomena që mbuloi kryeqytetin spanjoll me dëborë.

Ndeshja do të zhvillohej të shtunën pasdite, por tashmë duhet të caktohet një datë e re.

Atletico tha që kundërshtarët e tyre nuk kishin qenë në gjendje të udhëtonin dhe se kushtet e motit ishin aq të vështira, saqë kushdo që përpiqej të udhëtonte në stadiumin Wanda Metropolitano do ta vinte veten në rrezik.

"Ndeshja që duhet të luanim sot kundër Athletic Club në Ëanda Metropolitano është shtyrë për shkak të stuhisë së dëborës që ka prekur pjesën më të madhe të gadishullit. Moti i keq e pengoi ekipin të udhëtonte në Madrid për shkak të mbylljes së përkohshme të Aeroportit Madrid-Barajas Adolfo Suarez dhe, përveç kësaj, udhëtimi i ekipit tonë, arbitrave dhe stafit të klubit në stadium nuk ishte i garantuar se mund ishte i sigurt për shkak të gjendjes së rrugëve. Përballë kësaj situate, LaLiga ka kërkuar këtë mëngjes shtyrjen e ndeshjes në komitetin e konkursit profesional, duke pasur parasysh rrethanat e jashtëzakonshme të shkaktuara nga moti i keq, dhe ky i fundit ka ratifikuar vendimin për të mos luajtur lojën sot siç është planifikuar. Data e ndeshja do të shpallet në ditët e ardhshme”, thuhej në njoftim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore