Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Strakosha shkëlqen, por nuk e shmang dot humbjen përballë Interit

Strakosha shkëlqen, por nuk e shmang dot humbjen përballë Interit

Interi u rikthye në krye të Serisë A me një fitore 2-1 ndaj Lazios në San Siro dhe vendimtar në këtë fitore ishte Milan Skriniar që çoi në nëntë ndeshje fitore radhazi për zikaltërit.

Lautaro Martinez shënoi që në minutën e 17-të, por goli i tij u anulua më vonë nga VAR dhe Strakosha shpëtoi.

Bastoni në minutë e 30-të gjeti rrugën e rrjetës pas një amullie në zonën e Lacios pas një goditje këndi, duke përjashtuar nga përgjegjësia Tomas Strakoshën.

Pesë minuta më vonë Lacio gjeti golin nga një aksion pa shumë pretendime, kur Ciro Immobile përfiton nga një keqkuptim mes Skriniar dhe de Vrij dhe shtyn lehtësisht topin në rrjetë.

Strakosha shkëlequ këtë mbrëmje, duke bërë një sërë pritjesh mbresëlënëse, por nuk mund të bënte asgjë kur gjuajtja nga jashtë zone e Bastonit u devijua me kokë nga Skriniar dhe përfundoi në rrjetë.

Immobile pati kohë për të goditur topin në portën e zbrazët në minutat e fundit, por pozicioni jashtë loje e zbehu shpejt festën e lacialëve.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore