Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Sporti në zi/ Vdes tragjikisht ish-lojtari 20- vjeçar i Barcelonës

Sporti në zi/ Vdes tragjikisht ish-lojtari 20- vjeçar i

Ka ndërruar jetë pasi u përplas nga një makinë në Gjeorgji, futbollisti 20-vjeçar Carter Payne, i cili luante në Akademinë e Residency të Barcelonës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Payne, klubi i fundit i të cilit ishte Tormenta FC, kishte luajtur me Akademinë e Rezidencës së Barcelonës dhe ekipin e meshkujve të Universitetit të Michiganit.

I riu ishte duke hipur në një skuter elektrik kur u godit nga një automjet, dhe një raport i “WTOC” ka thënë se drejtuesi i mjetit që goditi Payne është larguar nga vendi i ngjarjes.


Payne më pas u dërgua në një spital aty pranë, por më vonë vdiq për shkak të plagëve të tij.

“South Georgia Tormenta FC janë thellësisht të pikëlluar nga humbja tragjike e mbrojtësit të Tormenta FC 2, David Carter Payne”, tha Tormenta FC në një deklaratë.


“Një anëtar i ekipit të Tormenta FC 2 të 2022 USL League Two, Payne ishte një atlet, shok skuadre dhe mik i jashtëzakonshëm dhe ai do t’i mungojë shumë të gjithë të përfshirët në klub.”

“Carter u shtrua në spital në Memorial Health: Southeast Georgia Hospital pasi u përfshi në një automjet, aksident me këmbësorë në Stateboro, Gjeorgji. Familja e Carter, miqtë dhe tërësia e Tormenta Nation janë në pikëllim sot.”


Tormenta FC dhe Fondacioni Ibis kanë krijuar Fondin Carter Payne për të pranuar donacione në emër të familjes së të riut, me donacione që shkojnë për familjen për të financuar një bursë të re Carter Payne.

Fondet do të financojnë një lojtar të akademisë TFC çdo vit nga 2023 e tutje.

Sporti në zi/ Vdes tragjikisht ish-lojtari 20- vjeçar i

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore