Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Southampton ndal marshin e City-t / Broja flirton me golin, por ndalet nga gjyqtari dhe shtylla

Southampton ndal marshin e City-t / Broja flirton me golin, por ndalet nga

Marshimi i Manchester City drejt titullit u ndal nga Southampton i Armando Brojës, që në shtëpinë e tyre arritën t’i shkëpusin një pikë skuadrës së Pep Guardiolas.

"Shenjtorët" e nisën ndeshjen si mos më mirë, kur Ëalker Peters gjen golin e avantazhit. Pak minuta më vonë, Armando Broja gjen rrugën e rrjetës, por goli u anulua nga anësori me të drejtë për pozicion jashtë loje të sulmuesit.

Pas këtij momenti, City mori frenat e lojës në dorë dhe mbylli skuadrën vendase në zonën e vet, por në pjesën e parë të gjitha përpjekjet për të barazuar dështuan.

Pjesa e dytë nisi sërish më mirë për Southampton, që iu afrua dy herë rresht golit me Armando Brojën, një ndër më të mirët në fushë. Në rastin e parë, goditja e tij me kokë u ndal nga shtylla ndërsa gjuajtja e dytë u bllokua nga Laporte.

City barazoi pikërisht me Laporte në minutën e 65-të, që devijoi me kokë një goditje-kros të De Bruyne. Minutat e mbetura nuk ndryshuan rezultatin.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore