Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Sot e ka trajner, shikoni si e turpëronte Pirlo Ronaldo-n vite më parë (VIDEO)

Sot e ka trajner, shikoni si e turpëronte Pirlo Ronaldo-n vite më

Menjëherë pas shkarkimit të Mauricio Sarrit, Juventusi emëroi në vend të tij një njohje të vjetër të skuadrës bardhezi, Andrea Pirlon.

Menjëherë mediat e huaja na kanë rikthyer pas në kohë, në një ndeshje që Milani ndeshej me Manchester United të CR7-ës, në sezonin 2004-2005, ndeshje e cila ka përfunduar 1-0 në favor të kuqezinjve.

Përpos rezultatit, ajo që mbahet mend në atë takim është dhe një finte që Pirlo i ka bërë Cristianos, asokohe një yll në ngritje. Teksa mesfushori ka topin në këmbë, Ronaldo drejtohet me shpejtësi në drejtim të tij dhe rrëshqet për t’i kapur topin, por Pirlo me një finte të bukur nga mbrapa, turpëron yllin e Juventusit.Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore