Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Sot 15 vjet më parë/ Ronaldinho ngriti peshë stadiumin Bernabeu, duartrokitjet që mori nga tifozët e Realit (VIDEO)

Sot 15 vjet më parë/ Ronaldinho ngriti peshë stadiumin Bernabeu,

Mbetet një nga momentet më të përfolura në historinë e futbollit. Ditën kur Ronaldinho ngriti gjithë Santiago Bernabeun në këmbë dhe fitoi duartrokitjet dhe respektin e gjithë tifozëve të pranishëm.

Më 19 nëntor 2005, në një të shtunë në Madrid, Bernabeu u ngrit në këmbë pasi njëri nga portierët më të mirë të të gjitha kohërave, Iker Casillas, ngriti supet, i pafuqishëm për gjenialitetin e një magjistari të lindur në Brazil.

Mijëra tifozë të Real Madridit duartrokitën lëvizjet dhe magjitë e mrekullueshme të Ronaldinhos atë mbrëmje – një paraqitje e rrallë e admirimit nga mbështetja shpesh e indinjuar e Los Blancos.

Ronaldinho ishte me të vërtetë i pakapshëm atë natë. Ai rrëzoi nëpër fushë lojtarët kundërshtarë si kurrë më parë.

25-vjeçari shënoi dy gola të shkëlqyeshëm individualë ndërsa Barcelona mori një fitore ndaj rivalëve të tyre më të mëdhenj, dhe gjithçka filloi në orën, kur ylli i Barcelonës dribloi dy kundërshtarë me lehtësi dhe mposhti Casillasin.

Los Blancos dukeshin të pafuqishëm. Në fakt, ata e panë me frikë, duke u përpjekur të hamendësonin lëvizjen tjetër të Dinhos.

Mbrojtja e Real Madridit u shemb kur Ronaldinho vrapoi drejt tyre. Ishte një moment për t’u çmuar nga gjithë të pranishmit. Në mënyrë ikonike, një tifoz i Real Madridit, i cili mbante një shall mbi qafë, u ngrit dhe filloi të brohoriste atë që sapo kishte parë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore