Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

SKANDAL/ Media franceze akuzon skuadrën shqiptare për trukime ndeshjesh

SKANDAL/ Media franceze akuzon skuadrën shqiptare për trukime

Shtypi ndërkombëtar, veçanërisht ai francez ka akuzuar skuadrën kosovare të Llapit, si të impikuar në një rrjet kriminal të trukimeve të rezultateve të ndeshjeve.

Skuadra kosovare e futbollit, është përfshirë nga një skandal teksa mediat franceze e kanë akuzuar për trukim ndeshjesh.

Dy gazetat më të mëdha të vendit, “Le Figaro” dhe “Le Parisien” shkruajnë se ekipi i Superligës së Kosovës është i dyshuar për trukim në të paktën 4 ndeshje me qëllim përfitimi nga bastet.

Klubi nga Podujeva ka reaguar menjëherë duke përgënjeshtruar e hedhur poshtë akuzat. Raportimi është bërë nga dy gaztetat në fjalë pasi mendohet që ndeshjet janë luajtur në kompanitë franceze të basteve dhe Llapi tentoi të përfitonte rreth 360 mijë euro nga këto lëvizje.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore