Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Sir Alex Ferguson rikthehet te Manchester United

Sir Alex Ferguson rikthehet te Manchester United

Duket e pabesueshme, por tifozët e Manchester United do kenë pjesë të klubit të tyre legjendën, Sir Alex Ferguson.

Ish-trajneri legjendar i “Djajve të Kuq” ka marrë një rol drejtuesi në bordin e klubit dhe do përdorë eksperiencën e tij në të gjitha aspektet e ekipit anglez.

Kjo gjë do t’i japë dhe një herë ndikim Fergusonit në “Old Trafford”, që nga koha që ai dha dorëheqjen si trajner, gati një dekadë më parë.

Sot, në moshën 80-vjeçare, edhe pse u rikuperua nga një hemorragji kërcënuese për jetën në tru në vitin 2018, legjenda skozece mund të luajë sërish një rol aktiv te klubi që i dha lavdinë në futbollin britanik, europian dhe botëror.

Padyshim që bashkimi i tij me United mund të ndikojë edhe që Ronaldo të vazhdojë në Manchester edhe sezonin tjetër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore