Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Është ende në spital”, Florian Marku zbulon çfarë i tha kundërshtari para se të shkonin në ring: Do fshijë dyshemenë...

“Është ende në spital”, Florian Marku zbulon

Florian Marku i tregoi dhe njëherë të gjithë botës se mund të arrijë majat në boksin profesionist. Ai fitoi duelin ndaj Rylan Charlton më 20 shkurt. Një fitore e merituar nga Marku që arriti të mbyllte ndeshjen në raundin e 8, pasi ekipi i kundërshtarit të tij hodhi peshqirin.

Marku e dominoi krejtësisht ndeshjen, përveç një momenti pak të vështirë kur mori një nokdaun në raundin e 6.

“Është ende në spital”, Florian Marku zbulon

Marku ishte sot në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Shqipëria Live”, ku tregoi se kundërshtari i tij ndodhet ende në spital.

“Para se të shkonim në ring më tha do të fshijë dyshemenë me ty. Unë ia ktheva: ‘Kam për të rrahur e kam për të folur duke të të rrahur’”, tregoi Marku, i cili shtoi se në ring i ka thënë: “Mban mend çfarë të thashë”.

“Është ende në spital”, Florian Marku zbulon

Floriani tregoi se në fillim e ka lënë Rylan Charlton që të lodhej dhe më pas ka marrë vetë situatën në dorë.

“Kur u ngrit peshqiri unë ndalova së qëlluari, edhe pse kisha mundësi sërish që ta godisja. E pashë që nuk ishte në gjendje të vazhdonte, ai është ende në spital. Kur u ngrit peshqiri, vendosa ta kapja në ajër, instinktivisht”, përfundoi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore