Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Shqiptarja hyn në historinë e Real Madrid në futbollin e femrave

Shqiptarja  hyn në historinë e Real Madrid në futbollin e femrave

Kosovare Asllani ka hyrë në historinë e Real Madrid. 31-vjeçarja ishte e para që shënoi një gol për Real Madridin në futbollin e femrave në barazimin 1: 1 midis tyre dhe Valencias.

Në minutën e 22-të Asllani shënoi 0-1 duke çuar në rrjetë një krosim nga e djathta nga Kenti Robles.

Asllani nënshkroi në korrik 2019 për Real Madridin dhe ishte nënshkrimi i parë i ekipit të ardhshëm të bardhë. Me prejardhje shqiptaro-kosovare, ajo ishte një nga yjet e Kupës së fundit Botërore në të cilën Suedia përfundoi e treta.

Lojtarja arriti në Madrid nga Linköpings Fotboll Club, një klub ku ajo bëri debutimin e saj në divizionin e parë Suedez. Përveç ekipit të vendit të saj, ajo ka luajtur për Chicago Red Stars në Shtetet e Bashkuara, PSG dhe Manchester City, ndër të tjera.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore