Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Shqipëria fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria ka fituar ditën e sotme medaljen e parë të artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që po zhvillohen në Algjeri.

Zelimkhan Abakarov, mundësi çeçen i natyralizuar si shqiptar është shpallur kampion në peshat 65 kg në stilin e lirë.


Në finale Abakarov bëri një ndeshje fantastike pasi dominoi sfidën kundër egjiptianit Yehia Hafez dhe arriti të triumfontr me rezultatin 11-0.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore