Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Shpërthen pandemia në ekip/ Uzuni infektohet nga Covid

Shpërthen pandemia në ekip/ Uzuni infektohet nga Covid

Lojtari i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni është infektuar nga Covid. Lajmi bëhet i ditur nga mediat hungareze, ku lojtari i Ferencvarosh është i prekur nga Covid së bashku me disa shokë të ekipit. 

Katër lojtarë së bashku me Uzunin kanë rezultuar të infektuar dhe kjo ka vënë në dyshim fazën përgatitore në Marbella të Spanjës. Drejtuesit pritet të vendosin që ajo të zhvillohet në Hungari dhe siç ishte menduar në fillim në Spanjë.

Kjo është hera e dytë që futbollisti i kombëtares shqiptare preket nga Covid-19. Lojtarët e tjerë që kanë dalë pozitivë te Ferencvaros janë: Franck Boli, Stepjan Loncar dhe Muhamed Besic.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore