Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Shoqëria e re me Sergio Ramos dhe Ronaldo tek United/ Messi flet për të gjitha: Një ditë do kthehem tek Barcelona

Shoqëria e re me Sergio Ramos dhe Ronaldo tek United/ Messi flet për

Lionel Messi duket se ka filluar të përshtatet shpejt me jetën e re në Paris dhe ekipin e PSG-së. Gjatë një interviste për Marca, Messi foli në lidhje me shumë gjëra në jetën e tij të re dhe u ndal te Ronaldo te Manchester United, por edhe te rikthimi i tij i mundshëm te Barcelona. Është gjithmonë magjepsëse të dëgjosh Messin duke folur për rivalin e tij të përjetshëm dhe është bukur të vërehet se 34-vjeçari jep vulën e tij të miratimit për fillimin e jetës së Ronaldos në Angli.

Çfarë mendoni për paraqitjet e Cristiano Ronaldos?

United është një ekip shumë i fortë me lojtarë të mrekullueshëm. Cristiano e njihte klubin, por kjo ishte në një fazë tjetër dhe tani ai është përshtatur në një mënyrë mbresëlënëse. Që nga fillimi ai ka shënuar gola dhe si gjithmonë dhe nuk ka pasur probleme për t'u përshtatur. Në Premier League , [Manchester United] nuk është aq i mirë sa menduam të gjithë, por është një kompeticion shumë i vështirë dhe i barabartë në të cilin gjërat marrin shumë kthesa. Pas dhjetorit ndryshon shumë dhe gjithçka mund të ndodhë.

Nuk ju mungojnë ato duele direkte me Ronaldon?

Ka kaluar një kohë e gjatë që nuk jemi më të konkurruarit në të njëjtën ligë, kemi garuar individualisht dhe si ekip për të njëjtat qëllime. Ishte një periudhë shumë e bukur për ne dhe gjithashtu për tifozët sepse ata e shijuan shumë. Është një kujtim i bukur që do të mbetet në historinë e futbollit.

Çfarë ndjesie është të kesh Sergio Ramos në të njëjtën dhomë zhveshjeje?

Tani asgjë, por në fillim ishte e çuditshme pas kaq shumë vitesh rivalë, duke qenë dy kapitenët e Barcelonës dhe Madridit, pas kaq shumë El Clasicos të luajtura, kaq shumë zënkave që patëm në fushë. Por e gjithë kjo është në të kaluarën dhe ne gjithmonë e kemi respektuar shumë njëri-tjetrin, pavarësisht se sa rivalë kemi qenë në ato El Clasico. Të kesh atë si shok skuadre sot është spektakolare. Pak nga pak ai po rikthehet në shpejtësi dhe shpresojmë se do të luajë sa më shpejt që të jetë e mundur, sepse ai do të jetë një lojtar themelor për të luftuar për objektivat tona.

Në kthimin e mundshëm te Barcelona një ditë (jo domosdoshmërisht si lojtar)

Unë gjithmonë kam thënë se në një moment do të kthehem në Barcelonë sepse është shtëpia ime dhe sepse do të jetoj atje. Dhe padyshim nëse mund të kontribuoj dhe ndihmoj klubin, do të doja të kthehesha.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore