Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Shifra marramendëse! Këto janë shumat që fitojnë “top 10” lojtarët më të paguar në botë

Shifra marramendëse! Këto janë shumat që fitojnë

Padyshim që futbollistët janë ndër personat më të paguar në botë dhe rrjedhimisht ndër më të pasurit.

Disa prej futbollistëve janë kulmin e karrierës dhe luajnë në skuadra të mëdha në momentin që paguhen me shifra të frikshme, e disa të tjerë janë në perëndim të karrierës dhe luajnë në kampionate të panjohura e jo cilësore.

Sportico ka publikuar së fundmi listën me top lojtarët më të paguar për vitin 2022, që përfshijnë rrogën me ekipin dhe sponsorimet.

Lista:

10.Griezmann, Atletico Madrid: gjithsej 27.5 milionë euro

9.De Bruyne, Manchester City: gjithsej 29 milionë euro=

8.Sterling, Chelsea: gjithsej 29.4 milionë euro

7.Iniesta, Vissel Kobe: gjithsej 30 milionë euro

6.Hazard, Real Madrid: gjithsej 31.3 milionë euro

5.Salah, Liverpool: gjithsej 39.5 milion €

4.Neymar, Psg: gjithsej 91 milionë euro

3.Messi, Psg: gjithsej 110 milionë euro

2.Ronaldo, Manchester United: gjithsej 113 milionë euro

1.Mbappé, Psg: gjithsej 125 milionë euro

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore