Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Sherr me grushta në Europa League! Tifozi hyn në fushë dhe rreh portierin (VIDEO)

Sherr me grushta në Europa League! Tifozi hyn në fushë dhe rreh

Ajo që ndodhi në Eindhoven në ndeshjen mes PSV-së dhe Sevillas është një episod sa i rrallë aq edhe i pabesueshëm në evente të tilla kontinentale. 

Një tifoz holandez i PSV-së arriti të zbresë në fushë dhe sulmoi nga mbrapa portierin e Sevillas, 31-vjeçarin serb Marko Dmitroviç në ndeshjen e kthimit të ‘play-off’ për raundin e 16-të të Europa League. 

Lojtarët e tjerë kanë ndërhyrë menjëherë për të tërhequr tifozin, edhe pse portieri ndonëse u godit me grusht, arriti ta vinte poshtë vetes agresorin. Më pas ‘pushtuesi’ është larguar nga forcat e sigurisë. 

Portieri serb u përfshi me vonesë në formacionin fillestar të Sevillas, pasi Yassine Bounou u ndje i sëmurë para ndeshjes, duke ia lënë vendin zëvendësuesit të tij.

Italiani Daniele Orsato, arbitri i ndeshjes, më pas bëri që ndeshja të vazhdojë, e cila në përfundoi 2-0 për holandezët e PSV-së, por që vlejti për t’u kualifikuar, pasi kishin humbur 0-3 në takimin e pare në Seville. Madje tani ka gjasa të presë edhe ndëshkimin nga UEFA për veprimet e tifozit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore