Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“SHBA 1, Iran 0”/ Zbulohet telefonata: Si e motivoi Biden kombëtaren amerikane para ndeshjes së Kupës së Botës (VIDEO)

“SHBA 1, Iran 0”/ Zbulohet telefonata: Si e motivoi Biden

Kombëtarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës arriti një fitore shumë të rëndësishme ditën e djeshme ndaj Iranit, duke  u kualifikuar për fazën e eliminatoreve të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Tifozi i parë që nuk mundi të frenonte emocionet e tij të martën, ishte vetë presidenti amerikan Joe Biden, i cili u shpreh i lumtur triumfin e skuadrës.

Presidenti Biden ndodhej në një takim zyrtar në një fabrikë teknologjike në Miçigan dhe, sapo mbaroi ndeshja, ai shfrytëzoi rastin për t'i thënë audiencës së tij se SHBA-të kishin mundur Iranin 1-0 për të kaluar në raundin e 16-të si ekipi i vendit të dytë në Grupin B.

“SHBA 1, Iran 0, loja mbaroi!”, tha Presidenti duke bërtitur : "SHBA! SHBA!"

Ai zbuloi edhe bisedën që kishte zhvilluar me lojtarët dhe trajnerin para nisjes së ndeshjes.

 “Kur fola me trajnerin dhe lojtarët, thashë: ‘Ju mund ta bëni këtë”. Ata thanë 'ehhhh'. Ata e bënë, Zoti i do ata.’", tha presidenti,

Kombëtarja e meshkujve ka kaluar në fazën eliminatore të pesë nga nëntë Kupat e Botës së fundit, por ka kaluar vetëm një herë në raundin e 16-të, në vitin 2002. SHBA do të përpiqet të vazhdojë turneun të shtunën kundër Holandës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore