Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Rummenigge: Pa Messin, Barcelonës i ishte shqyer shpirti

Rummenigge: Pa Messin, Barcelonës i ishte shqyer shpirti

Ish-shefi ekzekutiv i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ishte plot lëvdata për klubin gjerman pas fitores 3-0 kundër Barcelonës në Camp Nou të martën mbrëma, pasi filluan sezonin e tyre në Ligën e Kampionëve në një fillim të shkëlqyeshëm.

Thomas Muller hapi rezultatin në minutën e 34 -të para se Robert Lewandowski të realizonte golat e dytë dhe të tretë në minutat e 56 -të dhe 85 -të respektivisht, por Rummenigge u përqëndrua në mënyrën në të cilën Barcelona duket të jetë një ekip tjetër pa Lionel Messin në radhët e tyre.

"Ata luajtën jashtëzakonisht mirë dhe e merituan fitoren. Është shumë herët për të folur për favoritët. [Kompeticioni] fillon vërtet me fazën e eliminimit direkt," tha Rummenigge për Bild pas fitores 3-0 të Bayern kundër Barcelonës.

"Nëse shikoni ekipin, mënyrën se si ata performuan taktikisht. Pa Messin, shpirtrat e tyre janë shkatërruar. Ata po përballen me kohë të vështira. Ishte e domosdoshme ta shisnim atë?! Liga Spanjolle ka shënuar një autogol me të."

Rummenigge u pyet për të ardhmen e Lewandowski në Bayern dhe nëse klubi mund t'i drejtohet Erling Haaland të Borussia Dortmund si një zëvendësim i mundshëm për polakun.

"Me Lewandowski keni sulmuesin më të mirë në botë. Haaland është i dyti më i miri," vuri në dukje Rummenigge.

"Unë mendoj se Bayern ka një interes që Roberti të qëndrojë përtej përfundimit të kontratës së tij në 2023.

"Haaland është një investim. Unë nuk mendoj se ai do të shkojë në Liverpool. Me Haaland, nuk do të përjashtoja as Real Madridin. Ndoshta ata do të zhyten në "kotecin" e tyre pak më shumë gjatë verës dhe ndoshta do të marrin Haaland dhe Kylian Mbappe "

Kthimi i Cristiano Ronaldos në Manchester United u komentua edhe nga ish -CEO të Bayern, i cili tregoi një histori nga koha e sulmuesit portugez në Juventus.

"Ai është një fenomen! Ai është 36 vjeç, ka luajtur 20 vjet në këtë nivel," komentoi Rummenigge.

"Ai ka një trup të sipërm si Adonis. Mbaj mend një situatë kur isha në Torino. Ai qëndronte pas një dere me duart në ajër. E pyeta: 'Çfarë po bën?' "Dhe ai tha:" Unë jam duke praktikuar festimin e golit tim të radhës ... "".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore