Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Rrezikohet ndeshja me Izraelin, sulmuesi nuk stërvitet me ekipin e Kombëtares

Rrezikohet ndeshja me Izraelin, sulmuesi nuk stërvitet me ekipin e

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së Ligës së Kombeve ndaj Izraelit, që do të luhet më datë 9 qershor 2022 në stadiumin “Air Albania”, ora 20:45.

Seanca e fundit u fokusua më shumë në aspektin taktik të ndeshjes ndërsa trajneri Edoardo Reja ka provuar module të ndryshme për sfidën zyrtare. E vetmja mungesë ishte Sokol Cikalleshi, i cili po kalon në gjendje gripale dhe qëndroi pushim. Stafi mjekësor po e mban në monitorim sulmuesin për të parë në vazhdimësi gjendjen e tij nëse do të mund të jetë i gatshëm për të luajtur ndaj Izraelit.

I gjithë grupi është stërvitur normalisht, teksa Armando Broja dhe Myrto Uzuni kanë treguar gjendje të mirë fizike dhe janë rikuperuar plotësisht. Edhe pjesa tjetër e grupit janë në dispozicion, ndërsa mesfushori Odise Roshi siç është bërë e ditur nuk do të jetë i gatshëm për sfidën e dytë të Ligës së Kombeve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore