Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ronaldo nuk i shpëton problemeve/ Al Nasr nuk u kualifikua në finalen e Superkupës, trajneri i skuadrës fajëson Cristiano-n

Ronaldo nuk i shpëton problemeve/ Al Nasr nuk u kualifikua në finalen

Cristiano Ronaldo nuk arriti të gjente rrjetën dhe Al Nasr nuk arriti të mundte Al Ittihad, i cili fitoi 3-1, për të rezervuar biletën për në finalen e Superkupës së Arabisë Saudite.

Romarinho hapi rezultatin 15 minuta pas ndeshjes nga një krosim në stadiumin ndërkombëtar King Fahd përpara se sulmuesi maroken Hamdala të dyfishonte rezultatin pak para mbarimit të pjesës së parë. Talisca shënoi në minutën e 67-të (2-1), por Sanchetti vulosi fitoren për skuadrën e Nuno Espirito Santos në minutat e fundit.

Cristiano Ronaldo pati një shans të madh për të barazuar pak para se Hamdala të bënte golin e dytë për Al Ittihad dhe pas ndeshjes, trajneri Rudy Garcia përmendi mundësinë që pati portugezi si një pikë kyçe në lojë.

“Një nga gjërat që ndryshoi rrjedhën e lojës ishte rasti i humbur i Cristiano Ronaldos në pjesën e parë. Unë e përgëzoj Al Ittihad. Ata luajtën një pjesë të parë shumë më të mirë se ne dhe ne luajtëm një pjesë të dytë të mirë, por fatkeqësisht nuk mundëm ta ndryshonim rezultatin”, tha ish- trajneri i Romës dhe Lyonit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore