Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ronaldo ndez Premier Leaguen: Nuk u ktheva te Man.United për pushime, por për të fituar të tjerë trofe

Ronaldo ndez Premier Leaguen: Nuk u ktheva te Man.United për pushime, por

Cristiano Ronaldo thekson se nuk u rikthye në Manchester për pushime por për të lënë shenjë edhe në këtë eksperiencë të dytë me Manchester United. Legjenda portugeze këmbëngul se është i uritur për të fituar trofe përpara debutimit të tij të dytë te Djajtë e Kuq. Duke folur në një intervistë speciale me ish-bashkëlojtarin e Wes Brown për aplikacionin e United në mes të fushës së së Old Trafford Ronaldo tha:

“Jam shumë i lumtur që jam kthyer. Asnjëherë nuk kam menduar se do të kthehesha përsëri, por jam shumë krenar, kaq i emocionuar dhe mezi pres të filloj në mënyrën më të mirë. Unë jam shumë i lumtur, familja ime është e lumtur, fëmijët e mi, të gjithë. Për t’u kthyer përsëri, kemi kujtime të mira, por kjo është një kohë e re, një brez i ri dhe unë jam këtu për të fituar përsëri dhe për të ndihmuar ekipin. Djemtë e rinj të rinj kanë potencial të madh dhe unë jam përsëri këtu për të fituar dhe për të bërë histori”.

“Unë nuk jam këtu për pushime. Më parë ishte mirë, duke fituar gjëra të rëndësishme dhe unë e kisha veshur fanellën shumë vite më parë, por jam këtu për të fituar përsëri. Unë jam i aftë, një shans i mirë për mua, për tifozët, për klubin, për të bërë një hap përpara. Unë jam gati dhe mendoj se do të arrij një gjë të madhe në tre ose katër vitet e ardhshme.”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore