Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ronaldo i papërballueshëm për Juventusin, projektohet kthimi i Icardit në Serie A

Ronaldo i papërballueshëm për Juventusin, projektohet kthimi i

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fortë ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje.

31 milionë neto është paga vjetore e Cristiano Ronaldos, që është kthyer në një kosto të papërballueshme për Juventusin.

Për momentin largimi i tij duket i komplikuar, pasi lojtari ka edhe një vit kontratë me “Zonjën e Vjetër”.

Sulmuesi që do ta zëvendësojë Ronaldon nëse largohet tashmë është identifikuar, dhe një pëlqim i vjetër për Juventusin: Mauro Icardi.

Ronaldo mund të transferohet në Paris, pasi thashethemet për interesimin e PSG kanë filluar prej disa muajsh, edhe pse në listën e klubit parisien është Lionel Messi.

Sipas mediave italiane negociatat Juve-PSG për Icardin, nuk janë ndalur në asnjë rast, pavarësisht destinacionit të Ronaldos në të ardhmen.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore