Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ronaldo e nis me gol / Portugezi shënon për “Djajtë”

Ronaldo e nis me gol / Portugezi shënon për “Djajtë”

Cristiano Ronaldo e nisi si mos më mirë rikthimin në “Old Trafford”. Portugezi gjeti golin e vetëm deri më tani të ndeshjes ndaj Neëcastle, duke bërë që Manchester United ta mbyllë pjesën e parë në avantazh.

Ronaldo shënoi në minutën e dytë të shtesës, pasi marrjes së një topi brenda zonës.

Asi portugez u rikthye të Manchester United, ku mori famë para se të largohej më pas në drejtim të Real Madrid. Pas Madridit, ai luajti dy sezone me Juventusin në Itali.

Këtë verë, vetë sulmuesi kërkoi largimin nga italianët dhe nënshkroi një kontratë më Manchester United, që ra dakord t’i paguajë një shifër prej rreth 20 milionë eurosh Juventusit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore