Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Rikthim i bujshëm si “Djall” / Ronaldo debuton me dopietë në “Old Trafford”

Rikthim i bujshëm si “Djall” / Ronaldo debuton me dopietë

Ronaldo u rikthye me dopietë në “Old Trafford”. Portugezi shënoi në minutat shtesë të pjesës së parë dhe më pas në minutën e 62-të në fitoren 4-1 të Manchester United ndaj Newcastle.

Fernandes dhe Lingard janë autorët e dy golave të tjerë, ndërsa për Newcastle shënoi Manquillo.

Asi portugez u rikthye të Manchester United, ku mori famë para se të largohej më pas në drejtim të Real Madrid. Pas Madridit, ai luajti dy sezone me Juventusin në Itali.

Këtë verë, vetë sulmuesi kërkoi largimin nga italianët dhe nënshkroi një kontratë më Manchester United, që ra dakord t’i paguajë një shifër prej rreth 20 milionë eurosh Juventusit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore