Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Renditja e plotë/ Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave para Peles

Renditja e plotë/ Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i

Ronaldo, Pele, Ronaldinho dhe Rivaldo janë votuar si katër futbollistët më të mirë brazilianë të të gjitha kohërave – me ‘Fenomenin’ që mposhti Pelen për të marrë vendin e parë.

Sondazhi me eliminim me 32 lojtarë, i realizuar nga revista e futbollit FourFourTwo, pa një finale të Ronaldos kundër Peles. Në atë garë, fituesi i Këpucës së Artë të Brazilit në Kupën e Botës 2002, e pa shënuesin më të mirë të të gjitha kohërave në një fitore të ngushtë, 60-40.

Neymar, aktualisht i dyti në listën e golashënuesve më të mirë të Brazilit pas Peles, nuk mundi të hyjë në ‘top 10’. Ai u eliminua në fazën çerekfinale, duke u renditur vetëm në vendin e 11-të.

Lista e plotë e rezultateve të FourFourTwo:

32.Philippe Coutinho

31.Casemiro

30.David Luiz

29.Dunga

28.Denilson

27.Dida

26.Lucio

25.Leonidis

24.Carlos Alberto

23.Gerson

22.Adriano

21.Roberto Firmino

20.Juninho Pernambucano

19.Falcao

18.Ze Roberto

17.Rivellino

16.Gilberto Silva

15.Zico

14.Marcelo

13.Dani Alves

12.Jairzinho

11.Neymar

10.Garrincha

9.Kaka

8.Romario

7.Cafu

6.Socrates

5.Roberto Carlos

4.Rivaldo

3.Ronaldinho

2.Pele

1.Ronaldo

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore