Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Rei Manaj shkëlqen te Barcelona, shqiptari shënon gol dhe dhuron një asist (VIDEO)

Rei Manaj shkëlqen te Barcelona, shqiptari shënon gol dhe dhuron

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rei Manaj, duket se po përshtatet mjaft mirë këtë sezon te Barcelona B.

Manaj ka spikatur në fitoren e skuadrës së tij 4-0 ndaj Badalonas në takimin e javës së 11-të të grupit 3 në Segunda Division. 23-vjeçari shënoi golin e tretë me penallti dhe asistoi të dytin.

Manaj shmangu njërin prej mbrojtësve kundërshtarë brenda zonës dhe nxori në pozicion të favorshëm shokun e ekipit Aleks Kolados në minutën e 68-të. 19 minuta më vonë, qe vetë Manaj që shkundi rrjetën në këtë sfidë duke kthyer në gol penalltinë e fituar.

Ky është goli i tretë i sulmuesit kuqezi në këtë sezon me Barcelonën B. Sezonin e shkuar Manaj thirrej shpesh edhe në ekipin e parë të Barcelonës, ndërsa me paraqitjet e fundit, Manaj pret sërish ftesë nga skuadra e Koman.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore