Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Real Madrid po planifikon të nënshkruajë me yllin e Bayern-it

Real Madrid po planifikon të nënshkruajë me yllin e Bayern-it

Real Madridi po planifikon të nënshkruajë me yllin e Bayern Munich, David Alaba, si një lojtar i lirë verën e ardhshme.

Alaba thuhet se nuk do të nënshkruajë një zgjatje të kontratës në kampionët e Evropës dhe do të jetë në dispozicion si lojtar i lirë, teksa gjithmonë ka dashur të luajë për Real Madridin gjatë karrierës së tij.

Për më tepër, është raportuar se çdo marrëveshje nuk ka të bëjë me të ardhmen e kapitenit Sergio Ramos, i cili gjithashtu është jashtë kontratës këtë verë që vjen.

Sipas gazetës Marca dhe një raporti të AS, përfaqësuesi i Alabas, Pini Zahavi, ka kontaktuar me Los Blancos për të diskutuar të ardhmen e klientit të tij, i cili është jashtë kontratës në gjigandët gjermanë në verën e 2021.

Thuhet se babai i lojtarit austriak më parë kishte kontaktuar Realin për të treguar gatishmërinë e djalit të tij për të luajtur për ta, ndërsa kësaj here është agjenti i tij Zahavi.

Lindur në Vjenë nga një baba nigerian dhe një nënë nga Filipinet, Alaba erdhi përmes sistemit të të rinjve në Bayern, pasi erdhi nga Vjena si 16-vjeçar.

Përveç një periudhe të shkurtër huazimi me Hoffenheim, Bayerni ka qenë klubi që ai ka kaluar gjithë karrierën e tij profesionale dhe ka grumbulluar 400 paraqitje për ekipin e parë. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore