Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Real Madrid 2-1 Barcelona, notat e lojtarëve në ndeshjen El Clasico

Real Madrid 2-1 Barcelona, notat e lojtarëve në ndeshjen El Clasico

Real Madridi ka arritur të fitojë ndaj Barcelonës me rezultat 2-1 në ndeshjen e njohur si El Clasico, të vlefshme për javën e 30-të në La Liga.

Ekipi i Zinedine Zidane ka arritur të marrë fitoren e katërt radhazi në kampionat, duke mposhtur ekipin e Ronald Koeman dhe duke ia ndërprerë serinë prej gjashtë fitoreve radhazi.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Karim Benzema (13’) dhe Toni Kroos (28’) për Los Blancos, ndërsa Oscar Mingueza (60’) shënoi për Blaugranët.

Nota më e ulët e takimit shkoi për anësorin Sergino Dest që u vlerësua me notë 6.3.

Real Madrid 2-1 Barcelona, notat e lojtarëve në ndeshjen El Clasico   Real Madrid 2-1 Barcelona, notat e lojtarëve në ndeshjen El Clasico

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore