Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Pyetja që Donnarumma-s nuk i pëlqeu aspak/ Ja si reagoi ashpër në TV, “live”

Pyetja që Donnarumma-s nuk i pëlqeu aspak/ Ja si reagoi ashpër

Italia, e mposhtur dhe e poshtëruar nga një Gjermani që iu shënoi axurrëve 5 gola, ka fytyrën e zymtë dhe fjalët e ashpra dhe të vrazhda të Gigio Donnarumma, i cili u shfaq në deklaratat pas ndeshjes i pakënaqur me atë që ndodhi në fushë dhe më shumë se i mërzitur përpara e pyetjeve strikte për të analizuar gabimet më të rënda, përfshirë pakujdesinë e tij.

Dukej qartë se portieri dhe kapiteni i kombëtares italiane po luftonte të metabolizonte dhe analizonte me qetësi, ende i përfshirë emocionalisht, një disfatë të vërtetë që duket se ka lënë gjurmë.

Natyrisht që humbja ndaj Gjermanisë nuk i atribuohet Donnarumma-s, por sigurisht që portieri blu ndihmoi, pavarësisht vetes, për të “grumbulluar” golat në një mbrëmje ku gjithçka shkoi keq.

“Ne do të analizojmë gjithçka, do të shohim njëri-tjetrin ballë për ballë dhe do të kuptojmë se çfarë ndodhi. Sonte gjithçka shkoi keq, më vjen keq veçanërisht për tifozët që nuk i meritojnë ndeshje si kjo. Asgjë nuk ishte në rregull.

Ne jemi të zemëruar, nuk ka justifikime, duhet të bisedojmë përsëri, të shikojmë njëri-tjetrin në sy dhe të provojmë që nuk jemi këta. Për sonte nuk ka justifikime”.

Një Donnarumma më shumë se i zymtë dhe shpërthyes madje, kur intervista shkoi në një moment të pasaktë të mbrëmjes, me të njëjtin portier të PSG-së, i cili u bë bashkëautor i rrëmujës, me ndeshjen tashmë të komprometuar, por duke paraqitur të njëjtat paqartësi të para në të kaluarën.

“Si më ndodhi mua? Me Real Madridin, me një faull. Mirë…, nëse duam të bëjmë polemika për këto gjëra, le t’i bëjmë. Ne jemi ekip dhe të mirat e të këqijat i ndajmë së bashku. Të gjithë kemi gabuar, nuk ka asnjë fajtor nominal”, – përmbledh Donnarumma, i cili harron se si vetëm me fanellën e PSG-së në Champions League, por së fundi edhe me atë të Kombëtares, ka dhënë më të keqen me këmbët e tij.

Kishte ndodhur kundër Anglisë, gjithmonë në Ligën e Kombeve, edhe nëse me atë rast aksioni nuk përfundoi me golin e kundërshtarit. “Nëse doni të më fajësoni për gabimin, nuk është problem. Unë jam kapiten dhe do ta marr përsipër fajin. Do të vazhdoj me kokën lart si gjithmonë.

Nënvizova se mësoni nga gabimet dhe ju më thoni që nuk është hera e parë, nuk është në rregull”, – përfundoi me hidhërim kapiteni, dukshëm i mërzitur nga një analizë më shumë se e detajuar, e kufizuar në një moment që tani rrezikon të bëhet problem.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore