Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

PSG nuk heq dorë nga Hakimi, ofron 70 milionë euro për kartonin e marokenit

PSG nuk heq dorë nga Hakimi, ofron 70 milionë euro për kartonin e

Anësori maroken Achraf Hakimi i ka ditët e numëruara te Interi, pasi zikaltrit kanë vendosur ta sakrifikojnë për të rregulluar bilancet ekonomike dhe aktualisht Chelsea e Paris Saint Germain janë futur në një garë të ethshme për të marrë shërbimet e tij.

Klubi milanez dëshiron të arkëtojë rreth 80 milionë euro kesh nga kartoni i tij dhe në fillim të javës së kaluar ishte Chelsea që iu afrua kësaj shifre, duke ofruar 60 milionë euro kesh dhe kartonin e njërit mes Alonsos, Emerson Palmeirit dhe Christensen.

Por sipas mediave franceze, së fundi ka bërë lëvizjen e radhës Paris Siant Germain, që ka ofruar 70 milionë euro kesh, një shifër kjo e konsiderueshme për arkat e klubit zikaltër, megjithatë Marotta dhe Ausilio nuk kanë ndërmend të përgjigjen menjëherë.

Kjo pasi drejtuesit e Interit shpresojnë në një tjetër reagim të Chelsea-t, për të rritur edhe më shumë ofertën, me qëllim që të përfitojnë sa më shumë nga shitja e Hakimit dhe të mos kenë nevojë të sakrifikojnë futbollistë të tjerë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore