Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

PSG e pezulloi/ Reagon për herë të parë Messi: Pres se çfarë do bëjnë... (VIDEO)

PSG e pezulloi/ Reagon për herë të parë Messi: Pres se

Paris Saint-Germain pezulloi Lionel Messin nga skuadra për dy javët e ardhshme, për shkak se superylli argjentinas nuk i ishte bindur urdhrave të klubit.

Messi udhëtoi drejt Arabisë Saudite për të kaluar kohë me familjen e tij, por që ky udhëtim nuk ishte i autorizuar nga PSG.

Pavarësisht se kishte marrë një “JO” nga PSG, Messi vazhdoi me udhëtimin të cilin e kishte organizuar për një kohë të gjatë, gjë kjo e cila e detyroi kampionin francez ta dënojë atë.

Tani, Messi ka reaguar për herë të parë që prej se PSG e pezulloi atë.

“Unë mendova se ne do të kishim një ditë pushim pas ndeshjes si çdo herë. E kam pasur këtë udhëtim të organizuar dhe unë nuk mund ta anuloja atë. Veçse e kisha anuluar më herët”, tha Messi.

“Unë u kërkoj falje shokëve të mi të skuadrës dhe unë jam duke pritur për atë se çfarë klubi dëshiron të bëjë me mua”, shtoi më tej Messi.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore