Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Prish kontratën me Tiranën, Avdijaj pjesë e Vllaznisë:Kush më bindi për këtë transferim

Prish kontratën me Tiranën, Avdijaj pjesë e Vllaznisë:Kush

Albion Avdijaj është lojtari më i ri Vllaznisë. Sulmuesi prishi kontratën Tiranën pas vetëm disa muajsh, duke mos lënë asnjë gjurmë me bardheblutë. Sot 26-vjeçari është prezantuar te Vllaznia dhe ka thënë fjalët e tij të para si “shkodran”.

Kalimin e tij e ka bërë publik klubi Vllaznia në një postim në rrjetet sociale, pas prezantimit që iu bë para mediave.

"ZYRTARE/ Albion Avdijaj prezantohet te Vllaznia. Paraditen e sotme është prezantuar para gazetarëve blerja e parë e Vllaznisë në merkaton e dimrit. Bëhet fjalë për sulmuesin Albion Avdijaj. Ai është prezantuar nga ana e drejtorit sportiv Matko Djarmati dhe trajneri Thomas Brdariç të cilët janë shprehur se ky lojtar me aftësitë e tij do të jetë një vlerë e shtuar për skuadrën në pjesën e mbetur të sezonit.
KF Vllaznia i uron mirëseardhjen futbollistit Albion Avdijaj dhe shpresojmë që ai të japë më të mirën e tij për fanellën kuqeblu", thuhet në njoftimin zyrtar.

Avdijaj shprehet se prej tre muajsh ishte në kontakte me trajnerin Brdariç dhe drejtorin Djarmati dhe se e di sesi punon trajneri për shkak se njihen më parë. Kroato-gjermani e ka pasur Avdijajn nën urdhra në kohën kur sulmuesi luante me ëolsfsburg U-19.

“Tirana? Nuk kam çfarë flas për çfarë ka ndodhur. E kam mbyllur këtë kapitur dhe nuk më intereson më. Të shohim përpara! E kam parë lojën e ekipit dhe duhet të tregoj veten. Me Thomas jam prej dy-tre muajsh në kontakt, e kam pasur profesor në ekipin e dytë të ëolfsburg. Kështu që kam besim dhe s’kam ç’flas më shumë thjesht e tregoj në fushë. Nuk bëj premtime për gola. Kam besim se Vllaznia mund ta fitojë titullin sepse e di sesi punon profesori dhe shoh se janë ekip, që të gjithë bashkë duan të arrijnë diçka”, u shpreh Avdija.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore