Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Po shkëlqen me Atletico-n/ Luis Suarez tregon plagën që i shkaktoi Barcelona: Më thanë se isha i plakur

Po shkëlqen me Atletico-n/ Luis Suarez tregon plagën që i

Luis Suarez është ankuar për mënyrën se si Barcelona ia mbylli derën verën e kaluar, duke thënë se disa njerëz në klub po përpiqeshin ta largonin atë.

34-vjeçari kaloi gjashtë vjet me klubin katalanas dhe u bë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e tyre me 195 gola në 283 paraqitje.

Edhe përkundër statistikave, atij iu tha se ai nuk ishte më i aftë të luante për një ekip si Barcelona.

“Ajo që më bezdisi vërtet kur më thanë që isha plakur dhe se nuk mund të luaja më në nivelin e lartë, se nuk mund të luaja në nivelin e një ekipi të madh. Kjo ishte ajo që më shqetësoi”, ka thënë Suarez në një intervistë për “France Football”.

“Barcelona më dëboi, ata më thanë se nuk më kishin në planet e tyre. Klubi tregoi se ata nuk më donin gjithsesi. Ata thjesht nuk më donin më. Unë meritoja një farë respekti”.

“Nëse nuk do të kisha treguar asgjë në Barcelonë për tre ose katër sezone do ta kisha kuptuar. Por unë kam shënuar më shumë se 20 gola në çdo sezon”.

“Unë gjithmonë kam pasur statistika të mira, isha pas [Lionel] Messit. Kam arritur një nivel të caktuar në Barcelonë për gjashtë vjet dhe bëra atë që pritej nga unë”, ka thënë uruguaiani.

Por tani Suarez po shkëlqen me Atletico Madrid. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore