Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Po mahnit me lojën e tij, klubet e Europës në sulm për portierin shqiptar

Po mahnit me lojën e tij, klubet e Europës në sulm për

Portieri 23-vjeçar Visar Bekaj që luan në ekipin e Prishtinës ka "vjedhur" vëmendjen e klubeve europiane pas performancës së tij të mirë këtë sezon.

Bekaj, i cili luajti në kampionatin kosovar 32 ndeshje këtë sezon, pa 20 të pësuar. Portieri i suksesshëm arriti rekordin e ligës si përqindje e mos shënimit të golave me këtë paraqitje.

Shumë skuadra janë vënë në ndjekje të tij, por sidomos nga Europa. Tirana, kampione e Shqipërisë, dërgoi vëzhgues për ta ndjekur gardianin prishtinas, por sondazhe kanë bërë edhe Hoffenheim dhe Hamburg.

Emri i Bekaj u përmend edhe për një kohë me Besiktasin. Gardiani është zgjedhur si portieri i vitit në Kosovë në 3 vitet e fundit dhe është edhe në xhiron e kombëtares së dardanëve.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore