Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Pirlo do argjentinasin, Juventusi nise bisedimet me agjentin

Pirlo do argjentinasin, Juventusi nise bisedimet me agjentin

Trajneri i ri Andrea Pirlo ka bërë një listë me lojtarët që dëshiron. Rodrigo De Paul është në fokusin e Juventusit të ri. Këtë mëngjes, raporton “Sportmediaset”, pati një konfrontim midis agjentit të mesfushorit argjentinas Augustin Jimenez dhe klubit të Juventusit.

Lojtari nuk ka gjasa të qëndrojë në Udine pasi e ka bërë të qartë se kërkon shtysa të reja dhe hapin cilësor në një ekip të madh, pasi tashmë ka fituar përvojën dhe është ambjentuar me presionin.

Fundi i sezonit ka qenë i mrekullueshëm për argjentinasin që në sajë të klubit friulian arriti të ftohej edhe në kombëtaren e Selection me lehtësi të madhe duke mos dalë më nga grupi.

Sa i përket vlerës së kartonit, bëhet fjalë për të paktën 35 mln euro. Kjo do të thoshte se Juventusi ka në plan që Ronaldon ta vendosë qendërsulmues dhe De Paul në krah të majtë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore