Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Pikët dhe renditja finale e 30-të konkurrentëve për Topin e Artë

Pikët dhe renditja finale e 30-të konkurrentëve për Topin e

Për të shtatën herë në karrierën e tij mbresëlënëse, Lionel Messi e ka fituar çmimin më të madh individual për futbollistë – Topin e Artë.

Superylli argjentinas, i cili aktualisht luan për Paris Saint-Germainin, i la prapa konkurrentët e tij duke marrë 613 pikë dhe duke e kryesuar renditjen e më të mirëve. Konkurrenti i tij më i afërt ishte Robert Lewandowski (580), i cili kishte marrë 33 pikë më pak se ish-ylli i Barcelonës.

Jorginho (460 pikë), Karim Benzema (239) dhe N’Golo Kante (186), e kanë përmbyllur top pesëshen. Në vijim jua sjellim renditjen finale për 30 futbollistët konkurrues për Topin e Artë të vitit 2021.

Pikët dhe renditja finale e 30-të konkurrentëve për Topin e Pikët dhe renditja finale e 30-të konkurrentëve për Topin e Pikët dhe renditja finale e 30-të konkurrentëve për Topin e 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore