Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Për inat të Spanjës/ Barcelona fton Kosovën për ndeshje miqësore: Ne ju njohim si shtet

Për inat të Spanjës/ Barcelona fton Kosovën për ndeshje

Kosova dhe Barcelona mund të luajnë një ndeshje miqësore mes tyre këtë verë, pasi një person me rol të rëndësishëm në kampin katalanas ka filluar punën.

Ish-kandidati për president i FC Barcelonës, Lluis Fernandez Ala, po mundohet të organizojë një ndeshje miqësore midis Barcelonës dhe Kosovës në trofeun e ardhshëm Joan Gamper që mbahet në gusht.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në Twitter, Luis Fernandez ka shkruar: “Ne jemi bashkuar sot me PassioSeny që të sjellim Kosovën në trofeun e ardhshëm të Gamper”.

Në këtë postim ai ka përmendur edhe presidentin e ri të Barcelonës, Joan Laporta. Më tej ai ka shtuar edhe pjesën: “Ne do ta njohim atë zyrtarisht dhe do t’ia shënojmë emrin Kosovës me të mëdha. Kjo është arsyeja pse jemi më shumë se një klub”, ka përfunduar ai.

Ai e ka bërë këtë thirrje pasi Televizioni Publik Spanjoll nuk e ka bërë një gjë të tillë, madje, ata nuk kanë përmendur emrin “Kosova” në asnjë moment gjatë ndeshjes, por i janë referuar ekipit si “Federata e Futbollit të Kosovës”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore