Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Pas largimit të Luis Enrique-s, Spanja emëron trajnerin e ri

Pas largimit të Luis Enrique-s, Spanja emëron trajnerin e ri

Spanja ka mbetur pa trajner pas eliminimit nga Botërori, teksa ka shkëputur marrëveshjen me Luis Enriken. Federata iberike e futbollit nuk ka vonuar dhe e ka gjetur menjëherë zëvendësuesin e tij.

Bëhet fjalë për Luis De La Fuente, i cili është zyrtarizuar në krye të klubit. 61-vjeçari ka drejtuar moshat e kombëtares spanjolle, duke qenë i suksesshëm me to.

Ai ka fituar Kampionatin Europian për U-19 në vitin 2015, Kampionatin Europian për U-21 në vitin 2019 dhe medaljen e argjendtë në Lojërat Olimpike të “Tokio 2020”.

De La Fuente pritet të prezantohet ditën e hënë dhe debutimin e tij do ta bëjë në mars për kualifikueset e EURO 2024.

Pas largimit të Luis Enrique-s, Spanja emëron trajnerin e ri

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore