Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Nuk ka fund telashet për tenistin serb/ Djokovic ndalohet sërish nga autoritetet australiane

Nuk ka fund telashet për tenistin serb/ Djokovic ndalohet sërish nga

Sport- Novak Djokovic është ndaluar sërish nga autoritetet kufitare australiane të para disa çasteve, sipas një vendimi të marrë sot gjatë ditës.

Djokovic, tenisti numër një në botë, i është hequr viza dy herë nga zyrtarët e emigracionit për shkak se ai nuk është i vaksinuar kundër Covid-19.

Sot në mëngjes qeveria australiane mori vendim për t’ia anuluar sërish vizën Djokovicit dhe kështu serbi mund të mbetet pa marrë pjesë në Australian Open.

Ndërkohë, të dielën në orën 09:00 do të jetë seanca, e cila supozohet të jetë përfundimtare, dhe do të zhvillohet në një gjykatë tjetër, pasi çështja kalon tashmë në Gjykatën Federale të Australisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore