Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Nuk i eci eksperienca me ekipin rus, Bala ikën, klubi: Paç fat Bekim!

Nuk i eci eksperienca me ekipin rus, Bala ikën, klubi: Paç fat

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj është larguar përfundimisht nga skuadra ruse e Nizhni Novgorodit. Balaj ka zhgënjyer me paraqitjet e tij, ku në 15 ndeshje të aktivizuara nuk ka arritur të dërgojë asnjëherë topin në fundin e rrjetës, duke detyruar kështu drejtuesit e skuadrës ruse ta largojnë.

Klubi rus vendosi të ndajë rrugët me Balaj, duke e zyrtarizuar largimin përmes faqes së vetë zyrtare. Lojtari shkodran ka dhënë një prononcim të shkurtët për Nizhni Novgorodin, ku shprehet se tashmë është koha për të ndryshuar diçka në karrierën e tij.

Njoftimi i plotë i klubit

Klubi i futbollit “Nizhny Novgorod” dhe Bekim Balai e ndërprenë kontratën me marrëveshje të përbashkët. Falenderojmë Bekimin për kohën e kaluar në FC Nizhny Novgorod. Bekimi u tregua si një futbollist i përgjegjshëm dhe punëtor. Paç fat Bekim!

- Isha i lumtur që u ktheva në Rusi, për të provuar sërish forcën time në kampionatin rus, - tha Bekimi gjatë ndarjes. - Kemi një ekip të mirë dhe kemi luftuar në çdo ndeshje. Sigurisht, dhe doja që gjërat të shkonin ndryshe. U shfaq në çdo ndeshje. Por ky është futbolli... Ndoshta është koha për të ndryshuar diçka. Dua t'u uroj djemve fat dhe t'i mbaj FC "NN" një vend në Premier League. Dhe tifozët mund ta mbështesin gjithmonë ekipin!

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore