Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Njihuni me futbollistin më të pasur në botë/ Vetëm makinat i kushtojmë më shumë se gjithë klubi i Man. United

Njihuni me futbollistin më të pasur në botë/ Vetëm

Futbollisti arab Faiq Bolkiah, është aq i pasur sa vetëm koleksioni i makinave të tij vlen më shumë se një prej klubeve më me vlerë në botë, Manchester United.

Xhaxhai i tij, Hassanal Bolkiah, është kryeministri i Brunei dhe njëkohësisht mban titullin “Sulltan” në vendin e tij.

I riu, që ka luajtur me të rinjtë e Chelsea-t dhe Leicester, ka një koleksion automjetesh që kapin vlerën 4 miliardë paund.  Ndërkohë Manchester United, që është në Top-3 të klubeve më të pasur, e ka vlerën 3.08 miliardë paund.

Bolkiah, ka mbi 600 Rolls Royce, 570 Mercedes Benz, mbi 450 Ferrari dhe mbi 380 Bently. Nipi i tij Faiq konsiderohet të jetë futbollisti më i pasur në botë.

23-vjeçari, i cili ka nënshkruar me klubin Thai Chonburi, po kalon një moment të mirë në karrierën e tij.

Driblimet dhe asistent e mesfushorit po tërheqin vëmendjen e klubeve.

Njihuni me futbollistin më të pasur në botë/ Vetëm

Njihuni me futbollistin më të pasur në botë/ Vetëm

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore