Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Një kombëtare futbolli/ Duka dhe Ademi përplasen për formacionin e "Shqipërisë së Madhe"

Një kombëtare futbolli/ Duka dhe Ademi përplasen për

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca mbrëmjen e djeshme në Shiko Kush LUAN.

Pas premtimeve “funny” dhe të vërteta që dhanë për futbollin shqiptar për këtë vit, loja ndaj e Presidentëve të Kombëtareve ishte të zgjidhnin nga lojaterët e Kombëtareve që do mund të ishin pjese e formacionit të një skuadre të vetme, të Shqipërisë së Madhe.

Presidentet vendosën që Duka të zgjidhte lojtarë nga Kombëtarja e Kosovës, ndërsa Ademi nga Kombëtarja e Shqipërisë. Duka zgjodhi këta lojtarë: Rrahmani, Hadërgjonaj, Shala, Celina, Rashica dhe Muriqi.

Ndërsa presidenti i Federatës së Kosovës zgjodhi këto lojtarë për kombëtaren: Kumbulla, Ismajli, Roshi, Uzuni dhe Cikalleshi.

Mirëpo pati dhe një debat të lehtë, pasi Duka i tha Ademit kështu: “Je skandal fare, lë jashtë Gjimshitin që është futbollisti më i mirë shqiptar në Europë?!”, ndërsa z.Agimi ia kthehu kështu:

“Është fakt për Gjimshitin, por unë e lashë jashtë pasi zgjodha repartet, por ju i zgjodhët të tjerë. Se të zgjidhja për më të mirë, do zgjidhja të tjerë dhe duhet të bëjmë formacionin ndaj”, iu kundwrpwrgjigj Ademi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore