Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

“Një kokë derri e prerë dhe...”/ Kërcënohet me jetë presidenti i klubit të Serie A, dyshohet se mafia...

“Një kokë derri e prerë dhe...”/ Kërcënohet

Presidenti i klubit italian të futbollit, Lecce, ka marrë një kërcënim të tmerrshëm për jetën.

Mediat italiane raportojnë se një kokë derri e prerë u gjet jashtë shtëpisë dhe studios ligjore të Saverio Sticchi Damianit, ndërsa pakoja u zbulua nga administratori i pallatit. Pranë kokës së prerë të derrit ishte dhe një zarf me një mesazh kërcënues brenda, drejtuar presidentit të klubit të Serie A.

Nuk dihet ende se kush është autori dhe policia nuk ka asnjë të dyshuar. Ngjarja mund të ketë lidhje me profesionin e tij, por ndoshta dhe me mafian, pasi kjo është një taktikë e përdorur nga disa nga klanet më të famshme mafioze në Itali.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore